. facebook
.
{[facebook_like_220]} {[twitter_button]}

Neden Türk Islam Ülküsü

icinde Paylastiklariniz .
gönderen kozanliyizbiz • En iyi Kozanli hemserimiz | konular üye uyarma
Neden Türk İslam Ülküsü?

Neden, şu veya bu ad altında toplanmayı değil de "Türk-İslam Ülküsü" ne bağlanmayı savunuyoruz? Biz iddia ediyoruz ki, "Emperyalizm", Türk ve İslam dünyasını yutmak için en az iki asırdan beri korkunç bir tertibin içindedir. Bir taraftan kültür emperyalizmi ile "vatan çocuklarını" din ve milliyetine yabancılaştırarak kendi emellerine hizmet edecek kadrolar
hazırlamakta, diğer taraftan din ve milliyet duygularını, herşeye rağmen terk etmeyen çocuklarımızı da birbirine düşürmeyi planlamaktadır.
Bugün yeryüzünde iki somürgeci "blok" vardır. Bunlardan biri kara renkli "kapitalist emperyalizm" diğeri ise bütün fraksiyonu ile "kızıl emperyalizm". Birincisi "çok uluslu şirketlerin" paravanasında, "az gelişmiş veya gelişmekte olan halklara yardım etmek, özgürlük ve uygarlık götürmek" maskesi altında, ikincisi de "ezilen, sömürülen halklara bağımsızlık, özgürlük ve adalet götürmek" maskesi altında, "sınıfsal savaş"sloganı ile "iç savaşlar" çıkartmakta ve "dünya proleterlerinin dayanışması" adı altında işgalini gerçekleştirmektedir
Gerçekten de yer yüzünde ezilen ve sömürülen bir de "üçüncü dünya" vardır. Bu dünya, daha çok Asyalı, Afrikalı irili ufaklı devletlere ve devletçiklere, beyliklere, emirliklere,
federasyonlara bölünmüş milletlerden ibarettir. Esef edelim ki, bu insanların sayısı birbuçuk milyardan daha fazladır. İşin ızdırap veren diğer bir yanı da, bu nüfusun çoğunluğunumüslümanlar teşkil etmektedir. Bunun yanında çok acı bir gerçeği daha belirtelim ki, bu ezilen ve sömürülen müslümanlar arasında Türk Milleti'nin çok önemli bir bölümübulunmaktadır
1970 Yılında yapılan bir araştırmaya göre, yabancı boyunduruğunda tam bir sömürge hayatı yaşayan Türk nüfusunun sayısı, Türkiye'mizde bulunan genel nüfusumuzun tamiki katıdır
Emperyalist güçler, fırsat buldukları zaman zorla, bulamadıkları zamanlar ise hile ile İslam ve Türk dünyasını ele geçirmiş, zenginliklerini yağmalamış, din ve milliyet duygu ve değerlerini tahrip etmiş, direnenleri lekeleme ve imha yoluna gitmiş, kendine uygun kadrolar yetiştirmiş, bu milletlerin uyanış, diriliş hamlelerini, milli eğitim ve kalkınma planlarını baltalamış ve bu ülkeleri, "ebedi sömürge" statüsüne mahkum etmek için elindengeleni esirgememiştir.
Emperyalist güçler, korkunç bir kültür emperyalizmi programı ile millet çocuklarını milli tarihlerine, milli ve mukaddes kültür değerlerine, milli ülkülerine, milli menfaatlerine, hatta motif ve sembollerine düşman etmekle kalmazlar, kendi değerlerini "bir uygarlık ve ilericilik" unsuru biçiminde onların kafalarına ve vicdanlarına oturturlar. Böylece milli ve mukaddes değerlere bağlı milliyetçilerin karşısına, bu değerlere ters düşen "yabancılaşmış kadrolar" çıkarırlar. Bir ülkede, değerler "ikizleşince", kadroların da ikizleşmesi ve çatışması mukadd..

Kurtay KURTOGLU
en son yapilan . | yukariya dogru cek

RE: Neden Türk Islam Ülküsü

icinde Paylastiklariniz .
gönderen saime • En iyi Kozanli hemserimiz | 110 konular üye uyarma

Ne zamandır bu yazıya bir cevap yazmak istiyordum. Fırsat olmadı belki,toparlayamadım. Bugün aşağıdaki yazıyı okuduğumda ise iki yazının nedense birbirini tamamladığını düşünerek sizlerle paylaşmak istedim.

Nesrin YILMAZ
mailto:%20nesrin.yilmaz@internethaber.com

durur kalemim…
20 Ekim 2008 Pazartesi

Her ağlayan çocuk gördüğümde ekranda ailesiz, terkedilmiş, sevgiyle yetiştirilmesi gerektiği yerine sevgisiz büyüyeceği gelir aklıma sıkılır yüreğim…

Bir haber okuduğumda anneleri tarafından terkedilmiş, bir çöp gibi kapının önüne bırakılmış, gözü yaşlı çocuklara duyduğum engin sevgiyle dolar içim…

Ne zaman terk edilen bir köpeğe, ya da bir sokak köpeğine nefretini kusan birileri olsa, köpeğin çektiği acıyı yaşlı gözlerinde görürüm, yalnızlığını hisseder, coşar gözlerim…

Ne zaman herhangi bir canlının yaşam hakkını hunharca elinden alan insanlar olduğunu duysam gazetelerde, “sevgi yerine neden bu şiddet” diye söylenir durur yüreğim…

Ne zaman bir anne görsem, evladını hiç uğruna kaybetmiş, etim koparılmışçasına acıya kapılır, iflah olmaz bedenim…

Ne zaman bir tabuta gözyaşlarını akıtan kadınlar görsem, kucaklarında ve karınlarında çocuk, “kalplerine dayanma gücü verebilsem” diye geçer içimden sabır dilerim…

Ne zaman terk edilen bir sevgili görsem umutsuzca uzaklara bakan, yanına gidip sarılmak gelir içimden dayanamaz kalbim…

Ne zaman işsizlik, umutsuzluk yüzünden hayalleri yerle bir olan insanlar görsem parmak aralarında birer sigarayla, “dünyayı değiştirebilecek güce sahip olsam ne güzel olurdu” diye geçer kalbimden…

Ne zaman, “parasızlık yüzünden yapamadım” ile başlayan cümleler duysam, paranın gücüne inat, hayal kurmakla her şeyin başarılabileceğini haykırmak gelir içimden, “bunu anlatabilmek ne mümkün” der bağırır yüreğim…

Ne zaman “ne olacak bu memleketin hali” soru cümlesini duysam, soran kişiye “memleketin halini değiştirmek senin elinde, soru sormak yerine cevap ara” demek geçer içimden de susar dillerim…

Ne zaman acı, gözyaşı ümitsizlik, keder görse gözlerim…

Anlatmak için içimdekileri durur kalemim…

yukariya dogru cek

{[warnOptionsBox]}

EGER SIZLERE YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA...TEKRAR ZIYARETINIZI BEKLERIZ
Ziyaretci
0 Üyeler ve 2 Misafirler Baglilar.

yeni üyemiz olarak hosgeldiniz: Bab
giris yapanlar
{[counter_v_yesterday_today_online_guests]}

Forum istetistikleri
Forumun var 1364 konular ve 1770 yorumlar.

Bugün0 üyelerimiz burdaydilar:

Xobor Ein Kostenloses Forum von Xobor.de
Einfach ein Forum erstellen