. facebook
.
{[facebook_like_220]} {[plusone_m]} {[twitter_button]}

19 MAYIS

icinde Kutlama Mesajlariniz .
gönderen gülay • Kozanli olmaya aday arkadas | 19 konular üye uyarma

Ulusumuzun bütün onur ve asaletiyle Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tarih sahnesindeki canlanışının başlangıç tarihidir 19 Mayıs.Ulusun bütün umutlarının tükenmeye başladığı bir zamanda Mustafa Kemal Paşa’nın“TÜRK MİLLETİ İÇİN BAĞIMLI YAŞAMAKTANSA ÖLMEK DAHA İYİDİR.” sözleriyle Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de ilk adımı olmuştur.
Türk milleti 19 Mayıs ile birlikte, içinde bulunduğu makus talihini tersine çevirmeye başlayarak, esaret halinde var olunmayacağını ve vatanımızın kutsal topraklarını ebediyen işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Mustafa Kemal Paşa önderliğinde Kurtuluş Savaşı destanımızın adı TBMM’de bu destanı yaşatan milletin kalbi olmuştur. Samsun’da 19 Mayıs 1919 gününde yakılan özgürlük ateşi dalga dalga kısa sürede tüm yurda yayılmıştır. Bizler bugünkü hürriyetimizi o günlere borçluyuz.

“BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR.” M.K.ATATÜRK

“GENÇLER!
BENİM GELECEKTEKİ EMELLERİMİ GERÇEKLEŞTİRMEYİ ÜSTLENEN GENÇLER!
BİRGÜN BU MEMLEKETİ SİZİN GİBİ BENİ ANLAMIŞ BİR GENÇLİĞE
BIRAKACAĞIMDAN DOLAYI ÇOK MEMNUN VE MESUDUM.” M.K.ATATÜRK

Ey Atam;
Biz gençler olarak bütün ümidinizi üstleniyoruz. ve sizin bize yaptığınız bu büyük fedakarlık karşısında ümidinizi ve bize olan güvencinizi, boşa çıkarmayacağız...
O günlerdeki o zor koşullar altında sırf bize iyi bir gelecek hazırlayabilmek için savaşıp can verenleri düşünerek en iyi şekilde ülkemize sahip çıkacak,gençliğe yakışır bir şekilde yaşayacağız.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma veGençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun…

yukariya dogru cek

{[warnOptionsBox]}

EGER SIZLERE YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA...TEKRAR ZIYARETINIZI BEKLERIZ
Ziyaretci
0 Üyeler ve 1 misafir Baglilar.

yeni üyemiz olarak hosgeldiniz: Osman kocabas
giris yapanlar
online üye sayisi

Forum istetistikleri
Forumun var 1064 konular ve 1453 yorumlar.

Bugün0 üyelerimiz burdaydilar:

{[plusone_js]}
Xobor Ein Kostenloses Forum von Xobor.de
Einfach ein Forum erstellen