. facebook
.
{[facebook_like_220]} {[twitter_button]}

Yurdumun Güzel Insanlari......

icinde Hamza Sahin .
gönderen kozanliyizbiz • En iyi Kozanli hemserimiz | konular üye uyarma

Merhabalar

Öncelikle saygilar,sevgiler benim güzel insanlarima..
Evet..Güzel insanlarima dedi..Cünkü.
Memleketimde yasayan bütün insanlari güzel insan olarak algiladigim icin bu sifati kullandim.
Güzel insan demek,saf demek,temiz demek,bakimli demek,akli basinda,inancli insan,kendini bilen insan demek
iyi,kötüyü ayirt edebilen,toplumun cikarlarini,devletin cikarlarini gözeten onun icin cabalayip ugrasan demek,
barisi,sevgiyi,hosgörüyü millete yansitan,kaosa,anarsiye,bölücü faliyetlere firsat vermeyen,
toplumun huzuru icin ugarasan,en azindan böyle düsünen demek.
Güzel insan demek vatan sever,millet sever,gerekirse onun ugrunda ölmeyi bile göze alan demek.
Memleketimizin icinde bulundugu ortami düsündükce güzel insanlarin var olacagini düsündügüm icin böyle
bir baslik kullandim.
Ama ne yazi ki son zamanlarda ülkemizde gelisen bazi olaylari bu güzel insanlarin suistimal etmesi üzücü
Memleket yangin yerine dönüsürken sanki caresiz bir haldeymis gibi bir kenardan bakmak güzel insanliga
gölge düsürüyor.
Korkarcasina iyimser bir yaklasimla degil kötümser bir yaklasimla vurdum duymazlik yapiliyor.
Biliyorsunuz son zamanlarda bir acilim paketi,projesi tutturdular gidiyorlar..Ben halen acilim nedir anlamis degilim.
Bu kelimenin türkce tam anlamini bilen varsa lütfen benimle paylassin..
Acilim kelimesi benim bildigim kadariyla rus dilinde kullanilan Glasnost kelimesinin türkce karsiligi..bu kelimenin rusca anlami ise
haklarini geri verme,ayirma,özgür hale getirme,devlet kurdurma,topluluktan ayirt edip özerk hale getirme.
Sovyetler Birliginin cöküsü Gorbatchof,un Glasnost politikasindan sonra olmustur.
Peki biz bu acilimi desteklersek ne yapmis oluruz?
Aynen Glasnost kelimesinden ortaya cikardigimiz anlam.
Diyelim ki destekledik, uzlasmak icin careler ariyoruz o zaman adam gibi adam olup masya oturursun varsa hakkin
adam gibi alirsin.
Ama önce adam olmak gerekir,güzel insan olmak gerekir
Türkiyede acilim projesini tatbik hale getirirken nasil bir sey yapiliyor biliyormusunuz?.
Bir örnek vereyim..
"Ogluna bir kizi istemeye gidiyor giderken de kizin evinin önünde oynayan cocuga tokat atiyorsun veya sokaktan gecerken
onu bunu rahatsiz ediyorsun sonra baska mahalleden gelip bu mahalledeki kizi ogluna istiyorsun.
lan serefsiz sen böle olunca adam kizini senin ogluna verirmi?
ama ne yazik ki memleketimizde üst düzey insanlarimiz bu serfsizlerle bir olup bir an evel plani gerceklestirmek istiyorlar.
ama tekrar söylüyorum hic kimse unutmasin ki bu ülkede halen güzel insanlar vardir.
Bir gün bu güzel insanlarin sabri tastimi neler olacagini düsünmek bile istemiyorum.
Sunu söyleyim her kim olursa olsun zaman gelecek herkes vicdan azabi cekece.
Neden mi? " niye acilima destek verdim diye veya bunu cikartan hükümeti neden sectim diye.
Cünkü bu vatan ugruna can vermis kahraman sehitlerimiz her gün rüyalarina girecek onlarin.
Bu vesile ile bu vatan ugruna sehit olmus bütün vatan evlatlarini rahmetle aniyor,Tokat da pusuya düsürülerek
hayince öldürülen yedi vatan evladina rahmet diliyor,bütün ulusumun güzel insanlarina bas sagligi dileyerek,ailelerine sabirli ve metanetli
olmalarini yüce yradandan dualarimla temenni ediyorum.
Bu olayi gerceklestiren serfsizleri lanetle kiniyor onlari yüce Allaha havale ediyorum.Sevgiler saygilar

Hamza Sahin/ 11.12.2009

yukariya dogru cek

{[warnOptionsBox]}

EGER SIZLERE YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA...TEKRAR ZIYARETINIZI BEKLERIZ
Ziyaretci
0 Üyeler ve 5 Misafirler Baglilar.

yeni üyemiz olarak hosgeldiniz: Bab
giris yapanlar
{[counter_v_yesterday_today_online_guests]}

Forum istetistikleri
Forumun var 1372 konular ve 1778 yorumlar.

Bugün0 üyelerimiz burdaydilar:

Xobor Ein Kostenloses Forum von Xobor.de
Einfach ein Forum erstellen