. facebook
.
{[facebook_like_220]} {[twitter_button]}

Tevhid Şuuru

icinde Ahmet Keceli .
gönderen kozanliyizbiz • En iyi Kozanli hemserimiz | konular üye uyarma

Şefaatçi mantığı sorguluyoruz... Şefaatçi diye adlandırdıkları hayali ilahlardan medet umanlar şu sorularımız cevap vermelidirler: 1- Allah’ın vereceği cezaya ya da mükafata engel olabilecek, Allah’tan daha güçlü bir kul var mı..? Bunu kabul etmek şirk olmuyor mu..?? (Duhan suresi, 40-42. Ayetler) 2- Affetme konusunda Hz. Muhammed ya da bir başkası Allah’a ortak olabilir mi …?? Din gününün maliki Allah ise neden bir başkasından bir şeyler bekleyelim…?? (İnfitar Suresi, 17-18. Ayetler) 3- “Şefaat Allah’ın izni ile olacaka” demek , “Allah izin vermezse olmayacak” demektir, öyleyse şefaat O’nun kontrolünde gerçekleşecekse ve son sözü yine O söyleyecekse başkalarından medet ummak “Tevhid İnancı” ile nasıl bağdaşacak.. ?? (Ta-ha Suresi, 108-111. Ayetler) 4- Allah’ın rahmeti ve ikramı kullarına yeterli değil mi, yeterliyse neden başkalarına ihtiyaç duyuluyor..?? Yoksa Allah ile aramıza güven problemi mi var..??(Zümer Suresi 35-38. Ayetler) 5- Allah kullarına karşı haksızlık ya da zulmüm mü yapacak, Allah zaten adil ve merhametli değil mi neden bir başkası devreye girip bir şeyler yapsın ki..?? (Nisa Suresi, 40. Ayet) 6- Şefaat eden kişi bizi kimden kurtaracak, nasıl kurtaracak veya onu kim kurtaracak…?? Nasıl olsa birileri bizi kurtaracaksa öyleyse Allah’a ibadet etmenin ne gereği var..?? (Ahkaf Suresi, 9, Cin Suresi, 20-23. Ayetler) 7- Peygamberlerin ya da Salih kimselerin birilerini kurtarma görevi ya da gücü var mı..?? Şefaat edeceklerin kendilerinin kurtulduğunun delili nedir..?? (Bakara Suresi, 119, A’raf Suresi, 188. Ayet) 8- Peygamberler dahi hesap verirken nasıl olurda birilerinin bizi kurtaracağını iddia edebiliriz, peygamberlerde olmayan güven bize kimden gelecek..?? (A’raf Suresi, 6, En’am Suresi, 14-18. Ayetler) 9- Kur’an’ın ahiret ile ilgili ayetlerini birilerinin anlattığı evliya masallarına ya da Kur’an’a uygun olup olmadığı sorgulanmayan rivayet edebiyatına nasıl feda edeceğiz, KESİN OLAN AYETLER KESİN OLAYAN RİVAYETLER İÇİN TERK EDİLİR Mİ..?? 10- Allah neden bir kulunun af edilip-edilmemesini birilerine havale etsin zaten kendisi kulları hakkında en detaylı bilgiye sahip değil mi, bizi sözde kurtaracak olan, bizi nerden tanıyor hakkımızda ne biliyor onun bilip de Allah’ın bilmediği ne var..?? (Bakara Suresi, 255, Yunus Suresi 18. Ayetler) 11- “Yetiş Ya Muhammed vs…” diyen kimsenin “Yetiş Ya İsa, İsa seni korusun “ diyen kimseden ne farkı kalır..?? Hıristiyanların kendi peygamberleri için söylediğini, biz kendi peygamberimiz için söylersek onların durumuna düşüp onların gittiği yere gitmez miyiz..?? 12- Allah ile aramıza bir başkasını koymak onlardan medet ummak, onlara yalvarmak Allah’ı dışlamak olmuyor mu Mekkeli müşriklerin yaptığı da bu değil miydi…?? “Hakkımda, Hıristiyanların Meryem oğlu İsa’ya yaptıkları aşırı övgülerde bulunmayın. Şurası muhakkak ki ben bir kulum. Benim için “Allah’ın kulu ve elçisi” deyin.” [Buhârî, Enbiya 44] Resûlullah şöyle duâ buyurdular: “Allahım, kabrimi ibâdet edilen bir put kılma” (ve devamla dedi ki):“Nebilerinin kabirlerini mescidler haline getiren bir kavme Allah’ın öfkesi artmıştır.” [Muvatta, Kasru's-Salât 85, (1, 172)] «Ey insanlar, Allâh'tan korkunuz! Şeytan sizi aldatmasın. Ben Abdullah oğlu Muhammed'im. Allâh'ın kulu ve resûlüyüm. Yemin olsun ki beni Allâh'ın bana verdiği makamın üzerine çıkarmanızı da istemiyorum.»buyurdu.” (İbn-i Hanbel, III, 153) Sonuç: Şüphesiz ki Allah kullarına herkesten daha yakın ve en merhametli olandır. Allah dilediği kullarına şefaat izni verecektir fakat bu şefaat tamamen (Zümer, 43-44) O’nun kontrolünde ve yönetiminde olacaktır, son sözü yine O söyleyecektir. Bir müslüman nasıl olur da “Şefaat ya Resulellah” diyebilir. Ahirette Resulullah’a “Ey Allah’ın Resulü beni yalnız bırakma; benim işimi gör” diyeceğine inananın beklentisi nedir.? Bu bir tür putlaştırma değil midir..? Allah’tan kaçıp Peygambere sığınmak, onun kendini Allah’tan daha iyi tanıyacağına ve Allah’tan daha merhametli, olduğuna ve onu Allah’tan kurtarmaya gücünün yettiğine inanmak değil midir? Bu inanç Peygamberi, Allah’ın yanında güçlü bir tanrı saymak değil midir? Ahirette Allah’tan başka kurtarıcı şefaatçimiz yoktur, peygamberimiz ise sadece Allah’ın kurtardıklarına affedildiklerini haber verecektir olay bundan ibarettir…“PEYGAMBERLER VE ALLAH’IN VELİ KULLARI BİZİ KURTARACAK BİZE YARDIM EDECEK” DİYENLER ŞİRKE GİRİP DİNİN DIŞINA ÇIKMIŞLARDIR…

yukariya dogru cek

RE: Tevhid Şuuru

icinde Ahmet Keceli .
gönderen kozanliyizbiz • En iyi Kozanli hemserimiz | konular üye uyarma

sefaat kelimesinin karşılığı yardımdır.allah tan başkasındana yardım dilemek ise şirktir.namazda fatiha okurken diyoruzki yarabbi yalnız sana kulluk eder yalnız senden yardım dileriz diyoruz namazdan sonra ise allah ile aramıza aracılar kılıyoruz şefaat dünyada iken vardır ahiretde değil.çünkü mekke dönemine baktığımız zaman vahiyle birlikte kötülükden iyiliğe doğru bir arınma var
kıldan ince kılıçdan keskin olan yerde dünyadır ne yapar ve yaşrsak karşılığını orda alacağızve bide ayet var enam 94
94 - Bugün, sizi ilk defa yarattığımız zamanki gibi yapayalnız huzurumuza geldiniz, size verdiğimiz herşeyi arkanızda bıraktınız. Allah'ın size göre ortağı olduklarını iddia ederek yardımlarına, şefaatlarına güvendiğiniz ortakları yanınızda görmüyoruz. Aranızdaki bütün bağlar artık kesilmiş, güvendiklerinizin hepsi kaybolup gitmiştir.
bu ayetide koya bilirsiniz

yukariya dogru cek

{[warnOptionsBox]}

EGER SIZLERE YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA...TEKRAR ZIYARETINIZI BEKLERIZ
Ziyaretci
0 Üyeler ve 1 misafir Baglilar.

yeni üyemiz olarak hosgeldiniz: Bab
giris yapanlar
{[counter_v_yesterday_today_online_guests]}

Forum istetistikleri
Forumun var 1371 konular ve 1777 yorumlar.

Bugün0 üyelerimiz burdaydilar:

Xobor Ein Kostenloses Forum von Xobor.de
Einfach ein Forum erstellen