. facebook
.
{[facebook_like_220]} {[twitter_button]}

Kavanozdaki Adam-Kalbini bir başkasına veren hep kaybeder

icinde Paylastiklariniz .
gönderen saime • En iyi Kozanli hemserimiz | 110 konular üye uyarma
Merhaba,
Duyguseline Kapılanlara Merhaba,
Sayın Hamza Beyin şiirlerini okuduktan sonra, forum da aşk konusuna pek değinilmediğini ve bunun nedenini düşündüğümde,aşağıdaki yazıyı sizlerle paylaşmayı uygun buldum.

Nesrin YILMAZ
mailto:%20nesrin.yilmaz@internethaber.com

Kavanozdaki adam…
15 Ekim 2008 Çarşamba

Yıllar önce TRT ekranlarında bir dizi vardı bilmem hatırlar mısınız…

“Kavanozdaki adam…”

Çocukluğumun en etkili dizilerinden biriydi…

Yıllar geçti unutamadım bir türlü…

Dizinin kahramanı, aniden baş gösteren ve onu ölümün eşiğine getiren bir rahatsızlığa yakalanıyordu, buna sebep olan şey beyninde büyüyen bir tümördü. Beyin nakli üzerine araştırmalarıyla uluslararası şöhret kazanan bir Profesörün yaptığı ameliyatla, kendisine okuma-yazma bilmeyen bir kan davası kurbanının beyni naklediyor ve ameliyatın ardından kendini, taşıdığı beynin sahibi adam olarak biliyor, bedenini ve yaşamını yadırgıyordu. Beyni kendisine nakledilen adam gibi düşünmeye başlıyordu…
Hani insanın tüylerini diken diken eden cinsten bir kurgu…
Ve geçenlerde yine buna benzer bir haber vardı, Amerikalı bir adam beynine kurşun sıkarak intihar etmişti ve kalbi, kalp nakli bekleyen bir adama nakledildi ve sonra onun kalbini alan adam, kalbini aldığı adamın karısına âşık oldu ve aslında aynı son onu da bekliyordu… Beynine sıktığı bir kurşunla hayatına son verdi… Bu gerçek bir olay…

Beyin nakli henüz gerçekleştirilemedi ama ne zaman kalp nakli yapıldığını duysam bu dizi ve bu gerçek olay gelir aklıma ve ürperir bedenim…
Düşünürüm…
Aslında aşk da bir kalp naklidir diye…
O kadar çok sever ki yürek karşısındakini, hiç fark etmeden o oluverir beden…
Onun gibi davranmaya, onun sevdiklerini sevmeye, sevmediklerinden nefret etmeye başlarsın aslında hissetmeden…
Başka biri oluverirsin aniden…
Hiç sevmediğin bir içeceği içmeye, hiç ilgini çekmeyen spor dallarına ilgi göstermeye, hayata onun penceresinden bakmaya çalışma çabası baş gösterir…
Böyledir aşk…
Kalbin bir anda yer değiştiriverir, unutur kendini, bir başka kalp oluverir…
Kalp naklidir aşk…
Ve gerçek nakil gibi…
Kalbini bir başkasına veren hep kaybeder…
en son yapilan . | yukariya dogru cek

RE: Kavanozdaki Adam-Kalbini bir başkasına veren hep kaybeder

gönderen kozanliyizbiz • En iyi Kozanli hemserimiz | konular üye uyarma
saime hanim..

Yillar önce bende (yani yil 1982)kalp amaliyati gecirdim..yoksa banadami baskasinin kalbini taktilar ki haberim olmadan böyleyim.
en son yapilan . | yukariya dogru cek

RE: Kavanozdaki Adam-Kalbini bir başkasına veren hep kaybeder

gönderen saime • En iyi Kozanli hemserimiz | 110 konular üye uyarma

Sayın Hamza Bey

1982 den beri 26 yıl geçmiş. Aradan geçen zaman, insan ömrü düşünüldüğünde oldukça uzun. Bu süreçte insanın etkileşimi,değişimi ve gelişimi kaçınılmaz bir olgu. Ama değişimden pek hoşnut kalmamış gibi bir haliniz var sanki. Ben henüz sizi yakından tanımıyorum. Tam olarak nasıl olduğunuzu bilmiyorum. Anladığım duygulu ve duyarlı biri olduğunuz.

Duygulu ve duyarlı biri asla mutlu olamaz gibi gelir bana. Bu yapıdaki insanlar, küçükken öğretilen bilmecedeki öğretmen gibi gelir bana. Bu kişiler çevrelerini aydınlatırken, kendileri erirler.

Evet,başkaları için yararlı,vazgeçilmez,unutulmaz olurken,yani bir nevi tarih ken, kendini eritmek ve giderek tüketmek, o kişi için memnuniyet verici olmayabilir. Ama ben nedenini bilmesem de ; sizin yine de böyle mutlu olduğunuzu , başa dönme imkanınız olsa yine bu yolu seçeceğinizi düşünüyorum. Haksız mıyım dersiniz ?

yukariya dogru cek

{[warnOptionsBox]}

EGER SIZLERE YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA...TEKRAR ZIYARETINIZI BEKLERIZ
Ziyaretci
0 Üyeler ve 3 Misafirler Baglilar.

yeni üyemiz olarak hosgeldiniz: Bab
giris yapanlar
{[counter_v_yesterday_today_online_both]}

Forum istetistikleri
Forumun var 1372 konular ve 1778 yorumlar.

Bugün 1 üyemiz burdaydi :
kozanliyizbiz

Xobor Ein Kostenloses Forum von Xobor.de
Einfach ein Forum erstellen