. facebook
.
{[facebook_like_220]} {[twitter_button]}

İNSAN VE ÇEVRE

icinde Kemal Tüle .
gönderen Kemal Tüle • En iyi Kozanli hemserimiz | 88 konular üye uyarma

-İnsanlar en güzel şekilde yaratılmış, Konuşma ve düşünme yeteneği ile diğer canlılardan üstün kılmıştır. İçinde yaşadığımız dünyayı çeşitli nimetler ve güzelliklerle süsleyerek biz insanların hizmetine sunmuştur. Soluduğumuz havanın, Yemyeşil ormanların, masmavi denizlerin değeri ancan kaybedildiği zaman anlaşılır. Bu düzen insanlara yaratan tarfından bahşedilmiştir. Bütün varlıklar belli bir öiçüye göre yaratıldığına göre, İnsanın tabiattan faydalanma esnasında bu ölçüyü bozmaması gerekmektedir.

-Yaşadığımız köyün, şehrin, tabiatın temiz tutulması yanında, kalplerimizin de temizlenmesi Tertemiz bir yaratılışla dünya geldiğimiz gibi temiz düşüncelerle sağlıklı sihhatli günlerde yazışmak dileklerimle...

Kemal TÜLE/ANKARA

yukariya dogru cek

RE: İNSAN VE ÇEVRE

icinde Kemal Tüle .
gönderen kozanliyizbiz • En iyi Kozanli hemserimiz | konular üye uyarma

Evet Kemal abii...tekrar aramiza hos geldin...

Yüce yaradan insan ogluna vermis vermesine de,aceba insanoglu,yerli yerinde kullanip yardana minnet borcunu ödeyebiliyormu?.Kücük bir olayi bügütüp kalp kirarak yada sen neden yapiyorsun ben neden yapamiyorum diye kiskanclik duygulari besleyerek,güzellikleri yok etmek yüce yaradanin yaratmis oldugu en güzel kulu olan insana yapilan haksizliktir.Eger Yüce mevla kuluna "aman ha benim yanima yetim hakki,kul hakki,gavur hakki ile gelme" diyorsa,insanlarda halen vurdum duymazlik yapip istisma edip halen,gavur hakki,yetim hakki,kul hakki yiyorsa bir seylerin yanlis oldugunu bilmek gerekir.

----------------------------------------------------
bir replik te bana göndersen ne olur..

en son yapilan . | yukariya dogru cek

RE: İNSAN VE ÇEVRE

icinde Kemal Tüle .
gönderen Kemal Tüle • En iyi Kozanli hemserimiz | 88 konular üye uyarma

---------------------------AKLIN YOLU----------------------------------------------------------

-İnsanlar çoğu kez akılsız,mantıksız ve ben merkezli davranırlar.sen yinede onları affet.

-Eğer iyi niyetliysen,insanlar seni bencillikle ve gizli amaçlar gütmekle suçlayabilirler.sen yinede iyi niyetli ol.

-Eğer başarılıysan sahte arkadaşlar ve gerçek düşmanlar kazanırsın.Sen yinede başarmaya devam et.

-Bugün yaptığın iyilik yarın unutulur.Sen yinede iyilik yap.

-Dürüst ve açık sözlüysen hassas olup kolay incine bilirsin sen yine de dürüst ve açık sözlü ol

-En büyük adamlar ya da kadınlar,küçük beyinli küçük adamlar ya da kadınlar tarafından tuzağa düşürülebilirler.Sen yinede büyük düşün.

-İnsanlar mazlumları kayırırlar ama yüksektekileri takip ederler.Sen yinede mazlumlar için savaş.

-Senin yıllarca uğraşarak yaptığını,bir başkası bir gecede yok edebilir.Sen yine yapmaya devam et.

-İnsanlar gerçekten yardıma ihtiyaç duyabilirler ve onlara yardım elini uzattığında avuçlarına kötülük sunabilirler.Sen yine de insanlara yardım et.

-Dünya için elinden geleni yap,belkide karşılığında seni tekmeleyenler olur.Sen yine de dünya için elinden geleni yap.

-Gördün mü? Sonuçta her şey yaratıcıyla senin aranda.Hiç bir zaman onlarla senin aranda olmamıştı zaten.

Bu yazı Dr.Kent M.Keith tarafından yazılmıitır.

-Merhaba Hamzacığım. Hoş Bulduk

yukariya dogru cek

{[warnOptionsBox]}

EGER SIZLERE YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA...TEKRAR ZIYARETINIZI BEKLERIZ
Ziyaretci
0 Üyeler ve 4 Misafirler Baglilar.

yeni üyemiz olarak hosgeldiniz: Bab
giris yapanlar
{[counter_v_yesterday_today_online_guests]}

Forum istetistikleri
Forumun var 1372 konular ve 1778 yorumlar.

Bugün0 üyelerimiz burdaydilar:

Xobor Ein Kostenloses Forum von Xobor.de
Einfach ein Forum erstellen